Все більше українців переходять на екологічні автомобілі з електричними двигунами. Проте через перебої зі світлом та відсутність достатньої кількості станцій для заряджання більш практичним варіантом вважається гібрид.
Це компромісний варіант для тих, хто хоче вибрати безпечний для довкілля транспортний засіб, проте не готовий постійно залежати від зарядки. Гібридні авто універсальні, підходять як для щоденних поїздок, так і для подорожей.
Що це за транспортний засіб
Гібридні автомобілі – не новинка на авторинку, адже перші розробки та моделі зʼявилися ще в XIX столітті. Розглянемо докладно, що таке гібриди. Так називаються транспортні засоби, оснащені електричним мотором та ДВС (двигуном внутрішнього згоряння). Два джерела енергії можуть працювати водночас або окремо один від одного.
Внаслідок використання традиційної силової установки та електромотора зменшується навантаження, збільшується ефективність механізмів. Гібридні авто – хороший вибір, якщо хочете перейти на екологічний транспорт, проте у вашому регіоні немає достатньо станцій для заряджання.
Особливості конструкції
Складові такої машини:
- ДВЗ та бак для пального (бензин);
- електромотор, акумуляторна батарея;
- інвертор, генератор, силовий контролер;
- коробка передач;
- зарядний пристрій.
Двигун такого автомобіля, як правило, легкий та має відносно невелику потужність. Тому під час їзди на бензині транспортний засіб не витрачає багато пального та дає менше шкідливих викидів. Завдяки цьому його також можна вважати безпечним для довкілля, як і звичайний електрокар.
Електричний двигун встановлюють окремо або всередині силового агрегату. Він відповідає за вироблення та накопичення електроенергії в акумуляторній батареї. Гібридні автомобілі – це зручні в керуванні моделі, їхні коробки передач нічим не відрізняються від звичайних. Деякі КПП безпосередньо підключають до електромотора.
У задній частині автомобіля знаходиться паливний бак, який забезпечує правильну роботу ДВС. Акумулятор є джерелом енергії для електромотора, буває високовольтним (відповідає за живлення електродвигуна) та звичайним (живить бортову електроніку). Інвертор встановлюють для перетворення постійного струму на змінний.
Як пересуваються гібридні автомобілі
Якщо ви хочете придбати саме таке авто, потрібно розібратись у нюансах його роботи. Варто зазначити, що обидва джерела живлення цієї машини ефективно працюють у парі. ДВЗ допомагає розвинути високу швидкість, а електродвигун забезпечує додаткову потужність.
При гальмуванні він діє як генератор, внаслідок чого енергія «перекачується» до батареї. Бензиновий мотор є основним джерелом енергії. Гібридні автомобілі оснащені складною компʼютерною системою, яка безперервно змінює забір повітря для оптимальної роботи двигуна.
Розкажемо детальніше про фази руху машини:
- початок. За рух з місця та їзду на малій швидкості відповідає електромотор. У процесі розгону батарея спрямовує енергію до блоку управління живленням, а звідти – до переднього й заднього електродвигунів;
- розгін. Набір швидкості забезпечує бензиновий двигун, для кращої динаміки він отримує додаткову енергію від електромотора. У нормальному режимі функціонування силова установка є джерелом енергії для генератора;
- гальмування. Коли машина зупиняється, кінетична енергія перетворюється на електричну та направляється електромотором до блоку управління. Звідти вона повертається до високовольтної батареї, а ДВС продовжує працювати у звичайному режимі.
Загалом принцип роботи гібридного авто непростий та залежить від типу силового агрегату.
Які існують різновиди
Силові установки поділяються на мікро-, середньо- та повногібридні. У першому випадку електропривод працює лише на початку руху й при гальмуванні. Через малу потужність акумулятора таке авто не може їхати тільки на електричному двигуні.
У середньогібридних моделях електропривод підключається також у процесі тяги. Проте його потужність все ще досить мала, щоб забезпечити самостійний рух без бензинового ДВС. Така можливість є в повногібридних варіантах, обладнаних потужними електромоторами – їх можна залучити тоді, коли закінчилося пальне.
Крім того, гібридні автомобілі поділяються на мʼякі (MHEV), повні (FHEV) та такі, що підзаряджаються (PHEV). У перших двигун забезпечує постійне живлення автомобіля, проте до цього процесу підключається акумулятор (наприклад, під час прискорення). Внаслідок підвищення потужності знімається зайве навантаження з ДВС, а енергія заряджає батарею.
Повні гібриди також заряджаються самостійно та здатні працювати на електриці під час їзди на короткі відстані. В автомобілях PHEV функція самозаряджання доповнена можливістю зарядки від зовнішнього джерела. Завдяки великій, місткій батареї таке авто має збільшений запас ходу на електриці.
Які головні переваги
Розібравшись, як працює гібрид, варто визначити, у чому він вигідний. Цей автомобіль першочергово сподобається економним власникам, адже витрачає мало пального. Він екологічний, використовує на 25% менше бензину, ніж звичайні авто. Отже, шкідливих викидів від нього не дуже багато.
Є також інші важливі плюси:
- безшумність. У гібридах встановлюють малопотужні двигуни, які не є джерелами сильного шуму під час роботи;
- велика дальність подорожі на одному заряді. Це одна з основних причин, чому українці вибирають гібриди. Повногібридні моделі можуть їхати й тоді, коли закінчився бензин;
- збереження енергії. Під час зупинки працює принцип рекуперації. Отже, транспорт може проїхати більшу відстань із меншими витратами енергії.
Новий RENAULT DUSTER – стильний гібрид із максимальним запасом ходу 933 км. Це надійний кросовер із великими колесами, збільшеним кліренсом та системою повного приводу. Зовні та за характеристиками він схожий на позашляховик.
Якщо вас цікавить модельний ряд RENAULT, перегляньте його на сайті офіційного дилера. Тут ви можете не просто вибрати машину, а випробувати її, замовивши тест-драйв. У модельному ряді ви знайдете кросовери, позашляховики, легкові та комерційні автомобілі. Ми пропонуємо оформити кредит на транспортний засіб, а також надаємо офіційну гарантію.