Правила буксирування авто: що варто знати

Багато водіїв стикалися з ситуаціями, коли машина несподівано виходила з ладу в дорозі. Через пошкодження чи несправності доїхати до автосервісу своїм ходом не завжди можливо. Тоді доводиться звертатися по допомогу до друзів чи пересічних автомобілістів, аби відбуксирувати несправний транспортний засіб до станції техобслуговування. Насправді це може виявитися не так просто, як здається. Є певні умови та норми, які регламентують процес у рамках дорожнього руху. Незалежно від того, потребуєте ви транспортування машини чи прийшли на допомогу іншому водієві, важливо знати правила буксирування авто, аби виконати його безпечно та законно.

Що таке буксирування: основні аспекти

Термін визначає транспортування несправної машини іншим транспортним засобом методом тягнення. Буксирування має виконуватися з дотриманням Правил дорожнього руху та виконанням певних технічних вимог. Варто знати всі нюанси, аби в аварійній ситуації діяти правильно.

Важливим аспектом є вибір способу буксирування транспортних засобів. Є 3 варіанти, кожен з яких має свої особливості та переваги:

  1. Гнучке зчеплення. Це найпопулярніший та найдоступніший метод буксирування, який підходить для транспортування легкових автомобілів. Для зчеплення використовується міцний трос з гаками чи петлями, який фіксується в спеціальних кріпленнях. Для буксирування на гнучкій зчіпці машина повинна мати справні дві гальмівні системи, фари, механізм кермування. Бажано мати достатній досвід водіння для використання цього способу з’єднання.
  2. Жорстка зчіпка. Для буксирування використовується спеціальна металева конструкція, яка забезпечує міцне з’єднання, стабільне дотримання необхідної дистанції. Достатньо, якщо автомобіль має справну систему кермування. Таким методом найчастіше транспортуються вантажні машини, важка техніка. Для легкових авто не рекомендується використовувати цей спосіб, адже вони можуть отримати пошкодження.
  3. Часткове завантаження. Автомобіль фіксується двома колесами на спеціальній платформі. Цей спосіб використовується для транспортних засобів з несправними гальмами, рульовим механізмом, а також для машин з АКПП. На відміну від попередніх варіантів, де в салоні має знаходитися водій для керування, автомобіль на платформі має бути повністю порожнім.

Важливо розуміти, що авто, яке тягне, повинно мати більшу вагу та потужність двигуна, ніж машина, що буксирується. Дозволяється транспортування лише одного транспортного засобу. Обидві машини мають бути без причепів.

Як позначаються автомобілі під час буксирування

Якщо машина вийшла з ладу, варто уникати трас з активним рухом, автомагістралей. Це допоможе уникнути неприємних ситуацій та спростить транспортування. Аби не створювати аварійних випадків, важливо використовувати сигнальні знаки для повідомлення іншим водіям про буксирування. Ось декілька основних правил, яких варто дотримуватися:

  • у транспортному засобі, що буксирується, повинні горіти габарити. Також має бути встановлений зліва на задньому склі знак аварійного трикутника, бажано зі світловідбивними властивостями;
  • автомобіль, що йде попереду, має увімкнути ближнє світло, а у випадку погоди з поганою видимістю й габаритні вогні;
  • при гнучкому зчепленні відстань між автомобілями має бути від 4 м до 6 м. Якщо буксирувальний трос не має світловідбивного покриття, необхідно почепити сигнальні прапорці розміром 20*20 см на відстані 1 м.

Важливо виконати всі правила буксирування авто, а також мати зв’язок між двома водіями, аби безпечно дістатися до автосервісу. Якщо прагнете надійного ремонту та відмінного обслуговування для своєї машини, звертайтеся до офіційного дилера «RENAULT Арма Моторс Київ». Зробити запис на сервіс можна в будь-який час онлайн.

Що варто пам’ятати про буксирування авто

Аби завжди бути готовим до несподіваних ситуацій на дорозі, необхідно мати мінімальний набір автомобіліста, куди також входить буксирувальний трос. Важливо вибрати надійний виріб, який витримає процес транспортування. Троси можуть бути плетеними, металевими, гнучкими, динамічними. Також широку популярність мають буксирувальні ремені з якісного поліестеру. Кожен варіант має свої переваги та недоліки.

Обладнання варто використовувати відповідно до рекомендацій виробників. Троси фіксують тільки в буксирувальних вушках. У жодному разі не варто чіпляти їх за бампери чи елементи ходової — це може пошкодити автомобіль. Аби уникнути проблем з розривами троса чи наїжджання на нього, варто одночасно та плавно починати рух обох транспортних засобів, дотримуватися певної відстані, їхати з невеликою швидкістю (у населених пунктах — до 30 км/год, на дорозі — 50-60 км/год). Важливо пам’ятати, що буксирування на гнучкому зчепленні заборонено під час ожеледиці. Правильне транспортування машини допоможе уникнути ще більших проблем.