Чому не можна їздити влітку на зимових шинах

Відомо, що з настанням зими водії мають замінити літні покришки на відповідні по сезону. Проте часто виникає резонне питання — чи підійде зимова шина для поїздок влітку та чи обовʼязково змінювати її з приходом тепла?

Перш ніж розібратися, навіщо перевзувати авто навесні, варто визначити, чим літні покришки відрізняються від призначених для їзди взимку. Сезонні покришки відрізняються між собою за складом матеріалу та будовою. За характеристиками вони точно адаптуються до погодних умов.

Чим відрізняються літні та зимові шини

Першим, на що звертають увагу, говорячи про відмінності між покришками для зими та літа, є протектор. Визначаючи, чи можна їздити на зимовій резині літом, варто розглянути його особливості. Малюнок на шинах для холодної пори року більш глибокий та складний, це передбачено для кращого зчеплення із засніженою або вкритою кригою дорогою.

Наприклад, зимові покришки європейського типу розраховані на холодний сезон із помірним зниженням температури повітря, тому мають малюнок у формі ялинки, який забезпечує ефективне відведення рідини. Гума скандинавського типу має глибші канавки та більші блоки, розрахована на рух слизькими й засніженими дорогами.

Літні шини принципово відрізняються від зимових за характером протектора. Канавки на них неглибокі й розраховані загалом на аквапланування. Під час руху зимові шини влітку за рахунок більшого протектора будуть більш шумними.

Чому варто замінити гуму на літню

Літня гума розрахована на використання в теплу пору року, тому для її складу характерне додавання компонентів для профілактики передчасного зношування та пошкодження під час руху по гарячій дорозі. Вона є достатньо жорсткою та міцною.

Зимова гума через особливості використання в холодний сезон є більш еластичною. Цей фактор досягається завдяки спеціальним наповнювачам, які запобігають затвердінню покришки під час мінусових температур.

У разі використання зимових шин влітку гума, з якої вони виготовлені, може стати надмірно м'якою, особливо у спеку. При цьому специфічні компоненти в її складі випаровуються, після охолодження така покришка починає дубіти та згодом висихає.

Що буде, якщо їздити влітку на зимових шинах

Як уже стало зрозуміло, через особливий склад та специфічні характеристики покришка для холодного сезону має використовуватись тільки за призначенням, тобто не можна їздити на ній влітку, адже через вплив високих температур та невідповідних погодних умов вона швидко втратить свої характеристики.

Відповідь на питання, чи можна їздити на зимових шинах літом, однозначна — ні. Розглянемо основні проблеми, що загрожують водієві, який не перевзує своє авто вчасно:

  • розмита реакція на кермо. За плюсової температури еластична зимова гума виконує роль «подушки» або додаткового «амортизатора» між автомобілем та дорогою. Внаслідок цього точність керування автомобілем знижується на 15%, це відчувається навіть на середній швидкості;
  • збільшення гальмівного шляху. Якщо температура асфальту дуже висока, зимова гума дуже погано зчіплюється з ним. У результаті не вийде загальмувати так швидко, як це необхідно на дорозі;
  • підвищений шум під час їзди. Ця особливість повʼязана з малюнком та будовою протектора. Коли покришка дуже шумить, порушується акустичний комфорт, у таких умовах складніше стежити за дорогою;
  • підвищена витрата пального. Влітку зимова шина стає мʼякою й не зберігає щільність, тому котиться по асфальту не дуже добре. Двигун витрачає більше зусиль на те, щоб крутити такі колеса. У результаті за пальне доводиться платити більше;
  • прискорений знос. Зимова гума починає стиратися вже за температури +7 градусів. Улітку, коли дуже жарко, це відбувається набагато швидше.

Зазвичай зимові покришки замінюють на літні в кінці березня або на початку квітня, коли середньодобова температура становить +7 градусів та не опускається нижче. Час залежить від регіону — в західних областях така процедура може знадобитися пізніше, ніж у східних.

Для заміни покришок краще звернутися до професійних фахівців. Офіційний дилер «RENAULT Арма Моторс Київ» надає повний перелік послуг у рамках технічного обслуговування. Запис на сервіс можна здійснити онлайн безпосередньо на сайті.